Neapsisprendi ar dalyvauti CBITS programoje? Paskaityk!
Paskelbta:
Rugsėjo-spalio mėnesiais daugelyje projekte dalyvaujančių mokyklų pradėti vesti CBITS metodikos užsiėmimai.
Jei ir tu dar svarstai ar dalyvauti metodikos užsiėmimuose, ar kreiptis pagalbos į mokyklos specialistą – artimu metu pateiksime daugiau informacijos apie CBITS, kuri, tikimės padės priimti teisingus sprendimus TAVO geresnei ateičiai.
KAS YRA CBITS?
CBITS (Cognitive Intervention for Trauma in Schools) arba lietuviškai KEITMA – prgrama, skirta naudoti užsiėmimams su mokiniais, kurie patyrė traumų ir kenčia nuo emocinių ar elgesio problemų, ypač potrauminio streso sindromo, nerimo ar kt.
Traumas sukeliančių gyvenimo įvykių pavyzdžiai apima smurto namuose, mokykloje ar bendruomenėje patyrimą arba buvimą to liudininku; traumą sukeliančios netekties išgyvenimą; buvimą stichinėje ar žmogaus sukeltoje nelaimėje; patekimą į sunkią automobilio avariją ar namų gaisrą; bet kokį fizinį sužalojimą, virtualias patyčias.
Programoje naudojamas ankstyvosios intervecnijos metodas, mažinantis depresijos, nerimo, potrauminio streso sindromo požymius. Visgi programa sudaryti taip, kad daugiausiai dėmesio būtų skiriama potrauminio streso simptomų silpninimui.
Programą ugdymo įstaigoje įgyvendina psichologas arba soc. pedagogas. CBITS įgyvendinama grupinių užsiėmimų metu (grupę sudaro 6-10 mokinių).
CBITS Lietuvoje adaptuota projekto „Kartu mes galime” įgyvendinimo metu. Projektas yra finansuojamas Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata” lėšomis.